Szolgáltatások

Logopédia

Intézményünkben a pedagógiai szakszolgálaton keresztül logopédiai ellátást nyújtunk a nagycsoportosok, indokolt esetben a kisebb gyermekek számára is.  Az előző nevelési év végén a logopédus felméri a gyermekeket és kiszűri azokat, akiknek a következő nevelési évben szükségük lesz erre az ellátásra.

Fejlesztő pedagógia

Az iskola előtti utolsó évben a gyermekek nagy része részesül fejlesztő pedagógiai ellátásban, melyet a pedagógiai szakszolgálat munkatársa végez. Ezeken a foglalkozásokon azok a részképességek kerülnek fejlesztésre, amelyek szükségesek az iskolában való sikeres helytálláshoz.

Gyógypedagógia

Gyógypedagógiai ellátásban azon gyermekek részesülnek, akiknél SNI vagy BTMN kódot állapított meg a szakszolgálat. Ezt a fejlesztést saját gyógypedagógusunk végzi. Ezáltal igyekszünk csökkenteni az érintett gyermekek hátrányát és hozzá segíteni őket a társaikhoz való felzárkózáshoz.