Bemutatkozás

Óvodánk 2013. január 1. óta működik a jelenlegi formában, önálló intézményként. Jogelődjei a Gólyafészek Napfény Óvoda, a Mihályi Mikroközpontú Általános Iskola és Óvoda, valamint a Mihályi Mikroközpontú Óvoda voltak. Az óvoda alapító és fenntartó szerve a Mihályi-Vadosfa Óvodai Társulás.Az intézmény önállóan működő költségvetési szerv, gazdálkodási feladatait a Mihályi Közös Önkormányzati Hivatal látja el. Az intézményben 3 csoportban folyik a nevelőmunka.  Összesen öt óvodapedagógus, egy pedagógiai asszisztens és három dajka foglakozik a gyerekekkel. Az intézmény alkalmaz gyógypedagógust is. A logopédust és a fejlesztő pedagógust pedig a pedagógiai szakszolgálat biztosítja az intézmény számára. Kialakított szokásaink, hagyományaink vannak, melyeket gondosan ápolunk, emellett igyekszünk hagyományteremtő szándékkal újdonságokat is bevezetni. Óvodánk, óvodásaink rendszeresen részt vesznek a falu életében, rendezvényein. A falu lakói pedig szeretettel veszik körül az óvodásokat.
Óvodánk épülete
Pappné Kovács Edit